077-8047017

אבני נזר 18, בני ברק

077-8047077

יפו 216, ירושלים

השתלת שיניים בהרדמה מלאה

השתלת שיניים היא שיטה פורצת דרך להחזרת החיוך לבני-אדם, והפכה לטיפול שיניים נפוץ ומועדף, על המטופלים ועל הרופאים כאחד. תחום השתלות שיניים הולך ומתפתח מיום ליום הודות לטכנולוגיה, וכיום קיימות מגוון שיטות, סוגי שתלים שונים, וכמעט ואין מטופל שאינו יכול לקבל את הטיפול.

השתלת שיניים – איך זה עובד?

על תהליך השתלת שיניים פירטנו במאמרים קודמים, אך נציין את השלבים כאן בקצרה:

בשלב הראשון המטופל פוגש את רופא השיניים ונבדק על-ידו. הרופא קובע מה יהיה הטיפול המתאים ביותר למטופל, ובהמשך יקבע התור הראשון להשתלת שיניים. בשלב זה הרופא יחדיר את השתל לתוך עצם הלסת, במקום בו חסרה השן. בדרך כלל, ההליך הכירורגי מתבצע בהרדמה מקומית. לאחר תקופת החלמה – שגם אותה יגדיר הרופא –  יסתיים תהליך השתלת השיניים כשיונחו כתרים קבועים על- גבי השתלים. הכתרים הקבועים נראים בדיוק כמו שיניים, ומתפקדים בדיוק כמוהן.

השתלת שיניים בהרדמה כללית – מתי?

במקרים מסוימים, הרופא או המטופל יבחרו בהרדמה כללית לביצוע טיפול השיניים. אלו הם בדרך כלל מקרים לא שגרתיים של חרדות או של אי-כשירות של המטופל לקבל טיפול שיניים ללא הרדמה מלאה.

טיפול שיניים בהרדמה מלאה, ובפרט השתלת שיניים, מחייב התייחסות למספר כללים הכרחיים, שיאפשרו לבצע את הטיפול בצורה הכי בטוחה וללא סיכונים:

א.      ההרדמה יכולה להתבצע על-ידי רופא שיניים מומחה להרדמה בלבד, ובעל רישיון לבצע טיפול שיניים בהרדמה כללית.

ב.      מרפאת השיניים חייבת גם היא להיות מורשית מטעם משרד הבריאות לביצוע טיפול שיניים בהרדמה מלאה.

טיפול שיניים בהרדמה ככלית – איך זה עובד?

כמו בהשתלת שיניים "רגילה", הרופא מכין תכנית טיפול מפורטת, המתבססת כמובן על צילומים שביצע המטופל, על תכנונים ממוחשבים, וכן על צרכיו האישיים של המטופל. כל טיפולי השיניים הנדרשים מפורטים בתכנית הטיפול (עקירת שיניים, הרמת סינוס, השתלת עצם…).

כיוון שמדברים על הרדמה מלאה במקרים מיוחדים, השאיפה היא לסיים את מרבית הטיפולים כל עוד המטופל מורדם.

לפני טיפול שיניים בהרדמה מלאה, על המטופל לבצע סדרת בדיקות, ולקבוע פגישה עם רופא מרדים. בזמן הטיפול, המטופל נמצא תחת השגחתו של צוות רפואי מנוסה, וכך גם בשעות שלאחר הטיפול. הזמן המוערך לביצוע השתלת שיניים תחת הרדמה נע בין 6 ל-12 שעות.

יש לכם שאלות בנושא טיפול שיניים בהרדמה כללית או בנושא השתלת שיניים? מוזמנים ליצור קשר עם מרפאת בינת השן להשתלות שיניים בירושלים, ותענו בחיוך!

רוצה לשמוע עוד על השתלת שיניים והרדמה? נשמח להיות בקשר:

[pojo-form id="1485"]

מרפאת בינת השן

שיקום הפה הינה מלאכת אמנות לכל דבר.
התאמות של צבע, צורה וטקסטורה, הכרחיות לקבלת תוצאה מושלמת.

במרפאת השיניים בינת השן, אנו מתייחסים אל השינים שלך כאל יצירת אומנות, הן בדיוק הטכני והן בהתאמת צבעים וגוונים, על מנת כדי להגיע לתוצאה המדויקת וההרמונית ביותר לפנים שלך.

מאמרים אחרונים

מלאו את הפרטים

דילוג לתוכן