השתלות שיניים בירושלים

אחד הטיפולים המורכבים בתחום רפואת השיניים, ללא ספק, הוא טיפול השתלות שיניים. מדובר בטיפול אשר לא כל אחד צריך לעבור אותו, אך מי שנמצא במצב מסוים, חייב לבצע אותו אחרת מצב הלסת בכלל והשיניים בפרט עלול להתדרדר.

במאמר זה, אנחנו נסביר מתי עוברים טיפול השתלת שיניים ולמה, מה כולל הטיפול וכיצד הוא מתבצע, מי יכול לבצע אותו ומדוע חשוב לבחור בצוות של בינת השן לצורך השתלות שיניים בירושלים ובכלל.

לפני שנסביר את כל הנקודות הנ"ל, חשוב להבהיר טיפול השתלת שיניים יכול להיות מאוד מורכב אך בשנים האחרונות החלו לערוך טיפולי השתלות ביום אחד. כלומר, במקום לחזור שוב ושוב אל המרפאה, אפשר לבצע את כל התהליך הטיפולי ביום אחד. זה יכול לחסוך זמן, טרחה, וכן לצמצם באופן משמעותי את תחושת הפחד שחווים המטופלים בזמן הטיפול.

לכן, מי שרוצה ומתאפשר לו, מומלץ מאוד שיבחן אופציה זו. כך הוא יוכל ליהנות מטיפול הרבה יותר נעים ונוח, בלי שיצטרך להתמודד עם חששות ופחדים חוזרים, שוב ושוב.

מה שעומד מאחורי טיפול השתלות שיניים זה עניין מאוד פשוט. ישנם מקרים בהם שיניים אינן מתפקדות יותר, או להבדיל, כתוצאה מסיבות שונות יש מחסור של שיניים בלסת.

במקרים אלו, על מנת שלא להשאיר את הלסת חשופה, אז נהוג להשתיל במקום שתל בדמות שן, וכך אפשר גם למלא את המקום וגם אפשר להשתמש בשתל כשן, בין אם זה ללעיסה ובין אם זה לדברים אחרים. 

המקרים בהם יש צורך בטיפול השתלות שיניים הם מגוונים. זה יכול לנבוע כתוצאה מפציעה, חבלה או מחלה שגרמה לנפילה או נשירה של שיניים. כמו כן, זה יכול לנבוע מסיבות של ריקבון, דלקות ומחלות אשר מחייבות עקירה של השן והשתלת שתל. מקרים אלו נפוצים, למשל, אצל אנשים שמתמודדים עם מחלות, אלכוהוליזם, שימוש מוגבר בסמים ועוד. 

טיפול השתלות שיניים נדרש, כאמור, בשביל שלא יווצר ריק על עצם הלסת. יש לכך כמה יתרונות. 

ראשית, מבחינה פרקטית, ברגע שיש שתל על העצם אז אפשר להשתמש בה כשן לכל דבר. זה מאפשר להפעיל פחות לחץ על שיניים אחרות. מאפשר לעיסה הרבה יותר טובה ובריאה. 

שנית, מבחינה בריאותית, אם מכסים את החלק בו חסרה שן, אז מונעים את הסיכוי להתמודד עם עששת וזיהום במקום. יכול להיות מצב, כתוצאה מכך שיש חוסר, אז המקום יזדהם עם הזמן וישפיע על החניכיים ועל השיניים מסביב. 

שלישית, מבחינה אסתטית השתל נדרש בשביל שיהיה ניתן לייצר "חיוך מלא" של השיניים ולא חלקי. 

כשרופא של מרפאת בינת השן בוחן את המטופל, הוא מתייחס כמובן לכל הנקודות הנ"ל וכן לנקודות אחרות שיכולות להשפיע על הצורך בטיפול. הוא כמובן דואג לספק למטופל שלו את כל המידע הרלוונטי, בשביל שידע מדוע חשוב שיעבור את הטיפול.

טיפול מסוג זה הוא מורכב ודורש השתתפות של גורמי מקצוע שונים. הטיפול מתחיל באבחון של הרופא, אשר בוחן את המקום, בוחן האם זה ניתן בכלל לבצע השתלת שיניים במקום ומה נדרש בשביל זה. האבחון יתבצע על ידי בדיקות פיזיות באזור וכן על ידי תצלומי שיניים וחניכיים. 

אחרי הצילומים והבדיקות, יהיה צורך להכין דגם של הלסת והשיניים, זאת על מנת שיהיה ניתן לבדוק איך בדיוק ניתן לבנות את השתלים. כאמור, אפשר שזה יהיה רק שתל אחד ואפשר גם שהטיפול יכלול מספר שתלים. זה תלוי כמובן במבנה הלסת ובאופי הטיפול הנדרש. 

חשוב להבהיר, ייתכן מאוד שהטיפול ידרוש לא רק התקנת שתלים אלא יצירת שתל עצם בשביל שיהיה ניתן להעמיד את השתלים בצורה נכונה. זה תלוי במצב של הלסת. ישנם מקרים בהם יהיה צורך לבצע ניתוח הרמת סינוס בשביל להכין את האזור לתהליך ההשתלה.

צריך להדגיש, טיפול השתלת שיניים נחשב לניתוח, אך הוא לא באמת כזה. הוא נעשה במרפאת שיניים רגילה. כן חשוב שהוא יתבצע במקום מקצועי ומנוסה, מרפאת שיניים מאובזרת הכוללת את כל הציוד הנדרש לצורך סוג כזה של טיפול. 

המטופל יקבל הוראות מדויקות כיצד עליו להתכונן לקראת הטיפול, זאת על מנת שהוא יוכל להגיע מוכן. באופן עקרוני, מלבד הצורך לספק מידע מלא על ההיסטוריה הרפואית, עליו גם לעבור את כל הבדיקות הנדרשות לפי בקשת הרופא וכן ייתכן ויצטרך להגיע בצום. 

טיפול השתלת שיניים מתבצע בהרדמה, לרוב היא תהיה כללית מאחר ומדובר בתהליך מאוד מורכב. השתל, שהוא למעשה עשוי טיטניום ודומה לבורג, מושתל על גבי העצם אל רקמות החניכיים, כאשר מעליו יוצרים את כתר השן בהתאם למבנה השיניים ולגודל שלהם. 

חשוב להבהיר, תהליך חשיפת השתל והתקנת הכתר על גבי השן, לא מתבצע באופן מיידי אלא רק אחרי מספר חודשים, זאת בשביל לוודא שהלסת "מקבלת" את השתל ולא דוחה אותו. בשלב הראשון זה יהיה כתר זמני, ולאחר מכן, אחרי מספר שבועות, יותקן הכתר הסופי. 

כאמור, ישנם מקרים בהם מבצעים את כל השלבים בטיפול אחד זאת על מנת להקל על המטופל ולחסוך ממנו זמן וטרחה.

מי שמעוניין בסוג טיפול כזה, צריך לקחת בחשבון שהוא ייערך שעות ארוכות ובאופן טבעי, ביום הטיפול הוא לא יוכל לעבוד או לתפקד באופן סדיר. מצד שני, זה ימנע ממנו את הצורך לחזור שוב אל המרפאה בשביל להמשיך את הטיפול. מה שיחסוך ממנו כאמור זמן וטרחה מיותרת. 

הטיפול השתלת שיניים נמשך מספר דקות, אך אם מדובר על טיפול מורכב שכולל מספר שתלים, אזי שהוא יימשך זמן רב יותר. 

אחרי הטיפול, סביר להניח שתהיה תחושת כאב לא קלה, בדיוק כמו אחרי טיפול עקירת שיניים. הרופא ימליץ על משככי כאבים וכן מתי אפשר לחזור לאכול ולשתות כמו שצריך, איך לצחצח שיניים בצורה נכונה וכל דבר אחר שהוא רלוונטי לתפקוד היומיומי. 

בעיקרון החלק הזה לא אמור לקחת יותר מדי זמן. יכול להיות שהוא ייקח כמה שעות ויכול להיות שהוא ייקח יום. במידה וחשים אי נוחות מתגברת, כאבים או כל דבר אחר יוצא דופן, יש לפנות באופן מיידי אל הרופא המטפל ואל צוות המרפאה של בינת השן, הם ישמחו לעמוד לרשותכם. 

טיפול מסוג זה הוא מאוד מורכב וכולל בתוכו צוות של רופאים ואנשי מקצוע שאמורים ללוות אותו בשלבים שונים, אך הגורם העיקרי שמבצע אותו הוא מומחה בחניכיים או בכירורגיה של פה ולסת.

השתלות שיניים היא תחום התמחות ספציפית בעולם רפואת שיניים ולא כל אחד יכול לבצע אותו. לכן, אם יש צורך בסוג כזה של טיפול, אזי שהרופא המטפל באופן סדיר יפנה לרופא מומחה. כאמור, הוא עובד עם אנשי מקצוע וצוותים אשר דואגים להכין את המטופל, לבנות את השתלים, דגם של הלסת וכל מה שנדרש בשביל שיהיה ניתן לבצע את הטיפול על הצד הטוב ביותר. 

מרפאת השיניים בירושלים של בינת השן פעילה כבר למעלה מ-15 שנה. היא טיפלה עד היום באלפי מטופלים ומטופלות בכל הגילאים, הן מירושלים והן מהסביבה. אל המרפאה מגיעים מטופלים רבים עם בעיות שיניים שונות, כולל בעיות שמחייבות טיפולים מורכבים כגון השתלות שיניים. 

המרפאה מעסיקה צוות רופאים ורופאות מומחים בתחומים שונים, כולל בתחום של כירורגיה פה ולסת, וכן רופאים מומחים בתחום החניכיים. יחד איתם עובדים במקום צוות רפואי שמתמחה בכל היבט אחר של רפואת שיניים בכלל וכן במה שנדרש לצורך טיפול השתלות שיניים בפרט. המרפאה גם עובדת עם מרפאות ומכונים אחרים אשר קשורים בתהליך הטיפול בהיבטיו השונים. 

משתלם ללכת למרפאת בינת השן לצורך טיפול השתלות שיניים, הן בגלל הצוות, הן בגלל איכות המרפאה, המכשור והציוד המתקדם, והן בזכות העובדה שהרופאים והצוות במקום יודעים לבנות תוכנית טיפול מתאימה עבור כל מטופל ומטופלת. 

 

כל מי שזקוק לטיפול השתלות שיניים עבורו או מחפש מרפאה לטיפול מסוג זה עבור ילדיו, מוזמן לפנות אל צוות המרפאה על מנת לקבל הצעת מחיר אטרקטיבית, לשמוע על תוכניות הטיפול וכן לקבוע תור בהקדם לצורך התחלת הטיפול. מהר מאוד הוא יגלה שעשה את הבחירה הנכונה ופנה אל המרפאה הטובה ביותר בתחום, בירושלים ובכלל.