077-8047017

אבני נזר 18, בני ברק

077-8047077

יפו 216, ירושלים

מה עושים עם נסיגת חניכיים?

לאחרונה אתם חשים רגישות מרובה לחום וקור? מרגישים כאב מתפשט, והרגשה ששורש השן חשוף לאוויר העולם? יתכן ואתם סובלים מנסיגת חניכיים.

מהי נסיגת חניכיים?

נסיגת חניכיים מתרחשת בהדרגה ולאורך זמן. החניכיים, שבדרך כלל עוטפות את השיניים ומכסות אותן בחלקן, מתחילות לסגת לאחור וכך נחשפים חלקים מהשן שלא היו צריכים להיחשף. זהו תהליך ארוך והדרגתי ולכן לא תמיד שמים לב אליו לפני שנחשפים העצבים שבאזור השורש, ולעיתים צצה גם תחילתו של השורש עצמו. בדרך כלל, הכאבים ואי הנוחות מתחילים רק בשלב מאוחר, ולכן קשה לטפל בבעיה לפני שהיא הופכת למורכבת.

מהם הסימנים לנסיגת חניכיים?

הסימן הראשון שמעיד על נסיגת חניכיים  הוא בדרך כלל תחושת רגישות בשיניים, לחום ולקור למשל.  בדרך כלל, במקרה של נסיגת חניכיים אפשר גם לחוש עם הלשון, בנסיגה של קו החניכיים מעל השן ובפער שנוצר אט אט.

נסיגת חניכיים – מתי ולמה?

נסיגת חניכיים יכולה להתרחש בכל שלב בחיים, אך ישנן סיטואציות ספציפיות שבהן נסיגת חניכיים היא יותר שכיחה:

נסיגת חניכיים יכולה קודם כל להיות סממן ראשוני למחלת חניכיים. בעקבות הנסיגה מתחילים להיווצר רווחים וכיסים בין השיניים לבין קו החניכיים, ששם חיידקים ובקטריות מתפתחים בקלות ובמהירות. בעקבות ריבוי החיידקים, תיווצר דלקת חניכיים שפוגעת ברקמות החניכיים וגורמת להן לסגת עוד יותר, וחוזר חלילה.

הגורם הנוסף לנסיגת חניכיים הוא צחצוח שיניים לא נכון או אגרסיבי מדי, שגורם לשחיקה הן של האמייל המגן על השיניים, והן של החניכיים. כמו כן, ייתכן שההרגל המגונה והבלתי נשלט של הידוק או חריקת שיניים יגרום לנסיגת חניכיים בגלל הפעלת כח.

בנוסף, גם הורמונים וגנים מקבלים כאן חלק בנסיגת חניכיים. מחקרים הראו של-30% מהאוכלוסייה יש סיכוי לסבול ממחלת חניכיים, גם אם ישמרו על השיניים מכל משמר. "זה פשוט בגנים". מצד שני, שינויים הורמונליים אצל נשים (הריון, גיל המעבר…) הופכים את החניכיים לרגישות ביותר, ובהחלט שכיח, לדוגמה, לסבול מנסיגת חניכיים במהלך ההיריון או אחריו.

אלו הן הסיבות המרכזיות, אך כל מקרה לגופו, וחשוב מאוד לטפל בבעיה ולא להזניח אותה. נסיגת חניכיים רצינית עלולה לגרום להרס השורש עד כדי עקירה וצורך בהשתלת שיניים. התייעצו עם רופא שיניים מוסמך.

מרפאת בינת השן

שיקום הפה הינה מלאכת אמנות לכל דבר.
התאמות של צבע, צורה וטקסטורה, הכרחיות לקבלת תוצאה מושלמת.

במרפאת השיניים בינת השן, אנו מתייחסים אל השינים שלך כאל יצירת אומנות, הן בדיוק הטכני והן בהתאמת צבעים וגוונים, על מנת כדי להגיע לתוצאה המדויקת וההרמונית ביותר לפנים שלך.

מאמרים אחרונים

מלאו את הפרטים

דילוג לתוכן