077-8047017

אבני נזר 18, בני ברק

077-8047077

יפו 216, ירושלים

מבין כל סוגי הכתרים – כתר חרסינה:

הנחת כתר חרסינה היא יחידה בסיסית ושלב שגרתי בטיפולי שיקום הפה. כתר חרסינה נועד להגן על שן שנפגעה, ולהעניק לה עמידות, מראה אסתטי טבעי לחלוטין, ותפקוד רגיל בעת לעיסת מזון או דיבור. במקום שנבצע עקירה, נוכל להגן על השן הפגומה ולשקם אותה באמצעות כתר חרסינה או כתר מסוג אחר.

מבין כל סוגי הכתרים – כתר חרסינה:

הכתר צריך לשחזר את הנפח, הגודל והצבע של השן הפגומה, כדי שהמקום שהשן הייתה אמורה למלא לא יישאר ריק, ובעקבות כך לא תהיה תזוזה של כל השיניים או אזור חשוף להצטברות חיידקים. כבר קראנו רבות על מה שקורה כאשר מצטברים חיידקים במקום כזה: עששת, דלקות חניכיים חמורות, ועוד צרות שעלולות להביא לאבדן שיניים.

בדרך כלל, הנחת הכתר היא השלב האחרון לסדרת טיפולים משקמים. רופא השיניים, בהתאם לצורך הספציפי של המטופל, יבחר באחד מסוגי הכתרים הקיימים. מה שמבדיל בין סוגי הכתרים הם בעיקר מאפיינים של אסתטיקה, גירוי או לא של החניכיים, ומענה תפקודי – כמובן לפי החומר ממנו מורכב הכתר. מה מיוחד בכתר חרסינה?

כתר חרסינה עם מתכת או ללא מתכת

כתר חרסינה מאוחה למתכת מורכב ממתכת חזקה המצופה בחרסינה, ומתאים לכל מיקום בפה. הגוון האפור שלו בין שורש הכתר לחניכיים הופך את כתר החרסינה הזה לפחות אסתטי.

מנגד, כתר חרסינה ללא מתכות עשוי אך ורק מחרסינה (לעיתים גם זירקוניה). זהו כתר החרסינה בו נדון כאן.

יתרונות של כתר חרסינה

יתרון תפקודי של כתר חרסינה ללא מתכות הוא בכך שהוא אינו מגרה את החניכיים בשום אופן ומונע דלקות. הכתר מעניק חוזק ועמידות לשן חלשה.

בנוסף, כתר חרסינה ללא מתכות הוא בעל יתרון אסתטי גדול, כיוון שהצבע הכתר מתאים בדיוק לצבע השן ומעניק מראה טבעי ביותר.

כתר חרסינה ללא מתכות הוא חזק ועמיד במיוחד, ולכן היתרונות שבו נשארים לאורך זמן רב מאוד.

חסרונות של כתר חרסינה

השלב המקדים של השחזת השן לפני הנחת כתר חרסינה עלול להחליש עוד יותר את השן, אך מצד שני, הפתרון הזה עדיף על עקירה שתותיר את המקום ריק וחשוף לחיידקים.

כמו כן, כתר חרסינה כזה דורש מיומנות רבה מצד הרופא והטכנאי, יותר ממה שנדרש כשמדובר בכתר חרסינה "רגיל", עם מתכות. את החיסרון הזה ניתן להפוך ליתרון גדול כאשר בוחרים כראוי את רופא השיניים ומרפאת השיניים בה נבצע את הטיפול.

תהליך הנחת כתר חרסינה

תהליך הנחת כתר חרסינה אורך כשני טיפולים, כשעיקרם הוא בהכנת השן להנחת הכתר, טיפולים מקדימים, ניקוי האזור מריקבון, וכו'. תילקח גם כן יציקה שתאפשר לטכנאי לבנות את הכתר במדויק. הטיפול בדרך כלל מתבצע תחת הרדמה מקומית.

זקוק לייעוץ? מוזמן לפנות למרפאת "בינת השן" עוד היום.

מרפאת בינת השן

שיקום הפה הינה מלאכת אמנות לכל דבר.
התאמות של צבע, צורה וטקסטורה, הכרחיות לקבלת תוצאה מושלמת.

במרפאת השיניים בינת השן, אנו מתייחסים אל השינים שלך כאל יצירת אומנות, הן בדיוק הטכני והן בהתאמת צבעים וגוונים, על מנת כדי להגיע לתוצאה המדויקת וההרמונית ביותר לפנים שלך.

מאמרים אחרונים

מלאו את הפרטים

דילוג לתוכן