077-8047017

אבני נזר 18, בני ברק

077-8047077

יפו 216, ירושלים

כל המידע על סתימה בשן

מתי מדברים על סתימה בשן?

סתימה בשן היא טיפול שיניים שכיח ביותר, כאשר מגלים "חור בשן". איך זה קורה? חוסר היגיינה של הפה, חוסר בפלואוריד בשיניים, ולדעתם של חלק מן הרופאים – גם תזונה לא נכונה, גורמים להיווצרות חיידקים ועששת. החיידקים והעששת מתמקמים על השן וגורמים לריקבון, שחודר ופוגע בדנטין. ככל שהחור יתגלה יותר מוקדם, כך הסיכוי שסתימה תספיק. אם תדחו את הטיפול, אתם עלולים להצטרך בטיפול מורכב הרבה יותר, עד כדי עקירה של השן הפגועה.

נניח שאתם שומרים על השיניים שלכם, ושלא פספסתם אף פגישת מעקב אצל הרופא שיניים, ולכן גיליתם את החור בשן ואת הצורך בסתימה בשלב מוקדם. אז איך בעצם מבצעים סתימה בשן?

סוגיי סתימה בשן

הטיפול מתחיל בסילוק החלק הרקוב בשן, ניקוי האזור, ולסיום – סתימה השן בחומר אוטם. המטרה היא קודם כל למנוע התפתחות של העששת ותנועתה לעבר שיניים אחרות, וגם להציל את השן שלא יהיה צורך בעקירה בעתיד, וכן שתחזור השן לתפקוד מלא.

ישנם סוגים שונים של חומרים בהם רופאי השיניים משתמשים לביצוע סתימה.

בעבר היו משתמשים כמעט ורק בסתימות "מתכתיות", מכסף או זהב. אמנם הן מאוד עמידות, אך לא אסתטיות בעליל. עם הזמן משתמשים בהן פחות, לטובת הסתימות הלבנות העשויות משרף, חומר סינתטי שמתקשה תחת אור הלוגן. הסתימות הלבנות הן הכי נפוצות כיום: הן גם איכותיות, וגם אסתטיות, כיוון שצבע החומר זהה לצבע השיניים.

קיימות גם סתימת "יונומר זכוכית", המיועדות למטופלים הסובלים מריקבון קבוע בקו החניכיים. החומר משחרר פלואוריד לתוך השן מרגע קביעתו, וכך שומר על השן לטווח ארוך.

ואולי עדיף בלי סתימה?

למה שלא נקדים תרופה למכה ונתמקד במניעת הצורך בסתימה?

בואו נחזור על מספר כללים חשובים:

1.      היגיינה טובה ונכונה: לא מזניחים את ניקוי השיניים בשום פנים ואופן. נשמעים להוראות ושומרים על שיניים נקיות.

2.      אחת לתקופה, מגיעים לשיננית לניקוי שיניים, ולרופא השיניים למעקב ובדיקה.

3.      שומרים על תזונה נכונה: שאלו את הרופא מהן ההנחיות.

4.      לא דוחים תור ולא מתעלמים מכאב, לפעמים עדיף לבדוק לשווא מאשר לקבל טיפול שורש!

מרפאת בינת השן

שיקום הפה הינה מלאכת אמנות לכל דבר.
התאמות של צבע, צורה וטקסטורה, הכרחיות לקבלת תוצאה מושלמת.

במרפאת השיניים בינת השן, אנו מתייחסים אל השינים שלך כאל יצירת אומנות, הן בדיוק הטכני והן בהתאמת צבעים וגוונים, על מנת כדי להגיע לתוצאה המדויקת וההרמונית ביותר לפנים שלך.

מאמרים אחרונים

מלאו את הפרטים

דילוג לתוכן