077-8047017

אבני נזר 18, בני ברק

077-8047077

יפו 216, ירושלים

טיפול שורש: מה ולמה?

טיפול שורש הוא לפני הכול צמד מילים שלרוב צורם לאוזן. קונוטציה של אי נעימות, כאב ואפילו חרדה! במציאות, טיפול שורש הוא טיפול עומק בו פותחים את השן ומסלקים ממנה את העששת שהצטברה ואת החיידקים, ולאחר מכן סותמים את תעלות השורש בחומר מיוחד, על מנת לעצור את הזיהום ולנטרל את הכאב. הפעם ניתן לכם כמה פרטים על טיפול שורש, בתקווה שאלה ירגיעו אתכם ויענו על שאלותיכם.

מתי צריך טיפול שורש?

הסיבה המרכזית לצורך בטיפול שורש היא דלקת בתעלות שורש השן. דלקת מסוג זה נוצרת כאשר זגוגית השן לא אטומה ולא מגנה מספיק, וחדרו דרכה חיידקים אל תוך תעלות השן עד לשורש. דלקת כזאת מתחילה בדרך כלל מעששת או דלקת חניכיים. לכן ישנה חשיבות רבה למעקב וטיפול מוקדם בבעיות שיניים. ככל שתחכו יותר זמן, כך יידרש טיפול רציני יותר…

סיבה נוספת לביצוע טיפול שורש היא הצורך בכריתה חלקית של השן או השחזת השן, לצורך שחזור, תיקון, טיפול בבעיות חניכיים, ועוד מספר טיפולים. בזמן השחזה או כריתה של השן, פוגעים בעצבים הרבים מאוד שנמצאים בעומק השן ולכן הכאב הוא רב. על מנת למנוע אי-נוחות רבה, מעדיפים לבצע טיפול שורש "שינטרל" את עצבי שורש השן לפני הטיפול.

איך מזהים צורך בטיפול שורש?

הסימן המזעיק הוא לפני הכול – רגישות. רגישות למגע, לחום וקור, בלעיסה ואפילו בדיבור. כמובן שגם נפיחות או שינוי בצבע השן הם סימנים מזעיקים, ועליכם לפנות מיד למרפאת השיניים הקרובה.

איפה עושים טיפול שורש?

כמעט בכל מרפאת שיניים ניתן לבצע טיפול שורש. כמובן שכמו בכל טיפול שיניים, חשוב לבדוק מי הוא הרופא ומהו ניסיונו בתחום. שיניים הן דבר חשוב שאף אחד לא רוצה לאבד, ולכן לא מפקירים אותן אצל כל אחד. על מנת להימנע מפגיעה קריטית בעצבים או מזיהום מסוכן, בדקו היטב היכן אתם מבצעים את הטיפול.

תופעות לוואי של טיפול שורש

לאחר טיפול שורש ייתכן זיהום מקומי קטן ולא מסוכן. לעיתים נדירות ביותר, הזיהום עלול להתפתח ולהפוך למסוכן מאוד. כמו כן ייתכן דימום קל באזור הטיפול, שיחלוף בדרך כלל לבדו תוך כמה שבועות.

מרפאת בינת השן

שיקום הפה הינה מלאכת אמנות לכל דבר.
התאמות של צבע, צורה וטקסטורה, הכרחיות לקבלת תוצאה מושלמת.

במרפאת השיניים בינת השן, אנו מתייחסים אל השינים שלך כאל יצירת אומנות, הן בדיוק הטכני והן בהתאמת צבעים וגוונים, על מנת כדי להגיע לתוצאה המדויקת וההרמונית ביותר לפנים שלך.

מאמרים אחרונים

מלאו את הפרטים

דילוג לתוכן