077-8047017

אבני נזר 18, בני ברק

077-8047077

יפו 216, ירושלים

טיפולי שיניים בהריון – המיתוס

קיימת מעין אגדה לפיה אסור לאישה בהריון לדרוך במרפאת שיניים. לפי "האגדה", ביקור אצל רופא שיניים וקבלת טיפולי שיניים בהריון הם דבר אסורים ומסוכנים לאישה ולעובר! באנו לנפץ את המיתוס ולספר לכם מה באמת נכון לגבי טיפולי שיניים בהריון.

טיפולי שיניים בהריון – מה מותר?

א.      בדיקה שגרתית – לא רק שהיא מותרת, היא גם מומלצת. תמיד חשוב לבדוק שהכל עובד כשורה, וגם, חבל לסבול אם אפשר לטפל! הדבר היחיד ממנו עדיף להימנע במידת האפשר הוא ביצוע צילום. את הצילום בהריון תמיד עדיף לדחות.

ב.      סתימות – עקרונית אין שום בעיה לבצע סתימות בהריון, אך במידה ונדרש צילום, עדיף לדחות את הטיפול באמת האפשר.

ג.       כמו בדיקה שגרתית, גם ניקוי שיניים מומלץ לבצע אחת לכמה זמן – גם בזמן הריון, ודווקא בזמן הריון, זמן בו רגישות השיניים והחניכיים בשיאה. ניקוי שיניים יעזור למזער את כאב והנזק.

ד.      טיפולים מורכבים יותר כמו טיפול שורש, דורשים יותר מצילום אחד, ולכן לכתחילה עדיף לדחות טיפול שורש לאחר הלידה, אלא אם כן חוששים מאבדן השן או זיהום בחלל הפה.

ה.      ניתן לבצע עקירות בזמן הריון. אין בכך סכנה לעובר. גם כאן, אם הטיפול תלוי בצילום רנטגן, מומלץ לדחות אותו.

ו.        השתלת שיניים בהריון? כן. אבל רק במידה והכל "מוכן" עוד מהתקופה שקדמה להריון, ואין צורך בצילומים והכנות נוספות. החדרת השתל בלבד אינה בעיתית עבור אישה הרה.

 

טיפולי שיניים בהריון – מה אסור?

א.      צילומים – נכון, אמרנו שעדיף לדחות טיפול הדורש צילום רנטגן. הקרינה עלולה להיות מסוכנת לעובר, עוד יותר ממה שהיא מסוכנת לכל אחד מאתנו. אך מה עושים כאשר השן לגמרי רקובה וחייבת טיפול שורש במידי? ומה עם מקרה חירום?

כמובן שבמקרה בו הבעיה אינה סובלת דיחוי ואין מנוס מצילום, נבצע אותו בכל זאת, בתנאים מיוחדים על מנת שהקרינה לא תפגע חלילה בעובר. הצילום חייב להיות "פרי- אפיקלי", בעל קרינה נמוכה ביותר. האישה תלבש בנוסף סינר עופרת שיגן על גופה ועל העובר, כל זאת תחת ביצועו של רופא או טכנאי מוסמך למצבים אלו.

ב.      הרדמות – למעט מקרים חריגים ביותר, לא מבצעים הרדמות כלליות בהריון. אישה שצריכה לעבור טיפול שיניים בהרדמה כללית מוטב שתימנע מכך עד סוף ההיריון. לעומת זאת, בהרדמה מקומית אין כל סכנה, ולכן אין צורך להימנע מטיפולים בבעיות שניתן לפתור בהרדמה מקומית.

ההמלצה שלנו: אישה שמתכננת הריון תבקר אצל רופא השיניים לפני תחילת ההיריון, על מנת להיות רגועה במהלכו. בשעה טובה!

מרפאת בינת השן

שיקום הפה הינה מלאכת אמנות לכל דבר.
התאמות של צבע, צורה וטקסטורה, הכרחיות לקבלת תוצאה מושלמת.

במרפאת השיניים בינת השן, אנו מתייחסים אל השינים שלך כאל יצירת אומנות, הן בדיוק הטכני והן בהתאמת צבעים וגוונים, על מנת כדי להגיע לתוצאה המדויקת וההרמונית ביותר לפנים שלך.

מאמרים אחרונים

מלאו את הפרטים

דילוג לתוכן