077-8047017

אבני נזר 18, בני ברק

077-8047077

יפו 216, ירושלים

הסרת אבנית

אבנית היא בדרך כלל תוצאה של הזנחה והיגיינת שיניים לא טובה. שאריות מזון ובקטריות מתאגדות והופכות יחד ובהדרגה לשכבת אבנית שנדבקת לשיניים בחוזקה, ממש כמו האבנית שנדבקה לדפנות הקומקום! רמת ה- Ph הגבוהה מאוד שנמצאת ברוק בכלל תורמת להיווצרות האבנית, ולכן מוצאים אבנית בכמות רבה  באזורים האחוריים של השיניים התחתונות, קרוב לבלוטות הרוק. הבקטריות "יודעות" היכן להתבצר, האזורים בהם היגיינת השיניים תתקשה להגיע אליהם.

שכבת האבנית היא יחסית עבה, קשה, ולגמרי נדבקת לשן. הצבע הצהבהב הופך עם הזמן ליותר ויותר כהה, בעיקר בגלל המאכלים והשתייה, או הניקוטין שבסיגריות, ופוגע לחלוטין במראה האסתטי.

מדוע צריך הסרת אבנית?

ברגע שנוצרה שכבת אבנית על השיניים, מברשת שיניים רגילה כבר לא תועיל. הרעלים המצויים באבנית מגבירים את הסיכוי למחלות חניכיים ולדלקות, ועם הזמן האבנית המצטברת תגרום לאי- נוחות, לרגישות בחניכיים בעיקר, וכמובן לפגיעה במראה האסתטי.

איך מבצעים הסרת אבנית?

כאמור, הסרת אבנית לא נעשית באמצעות מברשת שיניים. רק המכשירים המיוחדים של רופא השיניים או השיננית יכולים להסיר את השכבה. זהו טיפול שגרתי ביותר. רופא השיניים או השיננית יבצעו נקיון יסודי לשיניים, וכן הסרת אבנית עם המכשיר המיועד לכך. במידה והסרת אבנית מתבצעת מאוחר מדי, וכבר נגרם נזק, רופא השיניים יוכל לזהות זאת במהלך אותו הטיפול, ולקבוע האם קיימת מחלת חניכיים וכיצד לטפל בה.

שימו לב, הסרת אבנית אינה הלבנת שיניים. הסרת אבנית מסירה את שכבת האבנית והכתמים שנוצרו בעקבותיה על השיניים, והלבנת שיניים היא טיפול אסתטי לחיוך בוהק יותר.

מה קורה אם לא עושים הסרת אבנית?

כאשר לא מבצעים טיפול הסרת אבנית בזמן, הבקטריות של האבנית, הנמצאת בדרך כלל בקו החניכיים, עלולות לחדור מתחת לחניכיים ולגרום לזיהום חמור ודלקות חניכיים. כפי שקראתן במאמרים קודמים, דלקות חניכיים הן אחת מהגורמים העיקריים לאבדן שיניים, וכך יתעורר גם הצורך בהשתלת שיניים. כידוע, השתלת שיניים היא אמנם הטיפול המועדף על מחוסרי השיניים והבטחה לחיוך חדש ובוהק, אך היא גם הליך יקר וקצת ארוך שהיו שמחים לא להצטרך בו.

ולכן המסקנה בנוגע להסרת אבנית דומה לשאר בעיות השיניים: אסור להזניח טיפולי שיניים. שימרו על שיניכם!

מרפאת בינת השן

שיקום הפה הינה מלאכת אמנות לכל דבר.
התאמות של צבע, צורה וטקסטורה, הכרחיות לקבלת תוצאה מושלמת.

במרפאת השיניים בינת השן, אנו מתייחסים אל השינים שלך כאל יצירת אומנות, הן בדיוק הטכני והן בהתאמת צבעים וגוונים, על מנת כדי להגיע לתוצאה המדויקת וההרמונית ביותר לפנים שלך.

מאמרים אחרונים

מלאו את הפרטים

דילוג לתוכן