077-8047017

אבני נזר 18, בני ברק

077-8047077

יפו 216, ירושלים

"היום שאחרי" – הנחיות לאחר השתלת שיניים

אחת השאלות הנפוצות ששואלים המטופלים, היא כיצד לפעול בימים שלאחר השתלת שיניים, וכיצד ניתן להבטיח את התוצאות.

לפני הכל, ישנן שלוש נקודות שחשוב להבין עוד לפני ביצוע השתלת שיניים. בדיקת הנושאים הללו נחוצה להצלחת הניתוח:

–          ראשית, רופא השיניים צריך לבדוק את מצב הבריאות הגופנית של המטופל, כמו גם את בריאות הפה, הלסת והחניכיים שלו. חשוב בשלב זה לשלול אלרגיה או אי-כשירות של עצם הלסת לקבל את השתל. סבב בדיקות רפואיות יקבע האם המטופל יכול להתחיל בתהליך השתלת שיניים.

–          כל מטופל צריך לדעת להיזהר משתלים לא איכותיים המוצעים בשוק. משרד הבריאות אישר, לאחר ניסויים רבים, את השתלים העשויים טיטניום. אלו השתלים נבחרו להיות האיכותיים ביותר, עם סיכוי נמוך מאוד לזיהום או לדחיית השתל. לפני ביצוע השתלה, וודאו באיזה חומר מבקשים להשתמש.

–          בחירת הרופא והמרפאה הנכונה: חשוב ביותר לפנות לרופא מומחה בתחום השתלות שיניים, ואשר שמו הולך לפניו. לפני שאתם משקיעים סכום גדול כל-כך למען חיוך חדש, וודאו שלא מנצלים אתכם, וששומרים על הבריאות שלכם. חשוב שתרגישו ותהיו בטוחים, אל תהססו לשאול שאלות!

ומה קורה לאחר השתלת שיניים?

גם לאחר ההשתלה יש מה לעשות על מנת להבטיח את התוצאות ולמנוע סיבוכים. ישנן מספר הנחיות שחשוב להישמע אליהן, סיכמנו אותן כאן בשבילכם:

מיד לאחר הניתוח ובשבועיים שלאחריו, מומלץ להימנע ממאכלים קשים, חמים או קרים מדי, ממאמץ פיזי שעלול לגרום לדימום סביב השתלים, ומעישון ושתיית אלכוהול שמעכבים את ההחלמה. בנוסף, אם הרופא רושם אנטיביוטיקה או משככי כאבים, חשוב להישמע למינון ולסדר נטילת התרופות. מומלץ אף לאכול מאכלים עשירים בחלבון וסידן.

היגיינה וצחצוח שיניים

אחד הסיבוכים השכיחים ביותר לאחר השתלת שיניים, מקורו בחוסר תשומת לב להיגיינת הפה.

לכן חשוב כבר למחרת הניתוח, לצחצח שיניים כראוי. כמובן שבימים הראשונים אסור לגעת בשתל עם המברשת וחשוב להיזהר מהפעלת לחץ באזור השתלים ולהסתפק בתנועות עדינות סביב אזור הניתוח. אך כבר כעבור שבועיים מההשתלה, הנפיחות ואי הנוחות כבר ייעלמו, וניתן יהיה אט אט לחזור לשיטת צחצוח רגילה. כמובן, היו ערניים לתחושות, כאבים או שינויים בפה ובאזור השתלים בפרט. במידה ומשהו נראה לא תקין, יש לפנות מיד לרופא.

בשבועות הראשונים, מומלץ להשתמש במשחת שיניים נוזלית או לא חריפה מדי. בכל שאלה, פנו לרופא או לשיננית.

סטטיסטית, נמצא כי שמירה על כללים והנחיות אלו מבטיחים תוצאות מעולות ב- 95% אחוז ממקרי השתלות שיניים.

לייעוץ חינם בנושא השתלת שיניים, נשמח להיות בקשר:

[pojo-form id="1485"]

מרפאת בינת השן

שיקום הפה הינה מלאכת אמנות לכל דבר.
התאמות של צבע, צורה וטקסטורה, הכרחיות לקבלת תוצאה מושלמת.

במרפאת השיניים בינת השן, אנו מתייחסים אל השינים שלך כאל יצירת אומנות, הן בדיוק הטכני והן בהתאמת צבעים וגוונים, על מנת כדי להגיע לתוצאה המדויקת וההרמונית ביותר לפנים שלך.

מאמרים אחרונים

מלאו את הפרטים

דילוג לתוכן