077-8047017

אבני נזר 18, בני ברק

077-8047077

יפו 216, ירושלים

היום בו השתלת שיניים השאירה את התותבות הרחק מאחור…

למה כולם מדברים רק על השתלת שיניים? ומה כל-כך רע בשיניים תותבות?

כמה מילים על שיניים תותבות

שיניים תותבות הן פתרון לשיקום נייד של שיניים חסרות. חלק אחד בלבד, המותאם בדיוק ללסת המטופל, כדי לפתור את הבעיה האסתטית, וכמובן את בעיית הלעיסה והדיבור.

ריכזנו עבורכם מספר דברים שחשוב לדעת על תותבות:

  • הן חסכוניות יותר משתלים, וזמן ההכנה שלהן קצר הרבה יותר מזמן ההכנה הדרוש לביצוע השתלת שיניים. הן גם פתרון למי שסובל מאוד מהחוסר בשיניים ואינו מוכן לטיפול מורכב יותר.
  • שיניים תותבות דורשות תחזוקה שוטפת, אינטנסיבית ומדויקת, זמן הסתגלות ארוך, ולעולם לא מבטיחות לא "לברוח" באמצע שיחה או אכילה…
  •  אי- נוחות: התותבות לא חלק מן הלסת, הן רק מונחות עליה, מה שגורם לאי- יציבות מסוימת, בעיקר בלסת התחתונה. אי- יציבות, משמעותה הפרעה בדיבור ולעיסה, ושפשוף מתמשך של החומר הקשיח ממנו מורכבות השיניים בעצם. השפשוף לעיתים גורם לפצעים, שכמו כל פצע עלולים להזדהם ולהעביר חיידקים לדם. בכלל, מחקרים הראו שהתיישנות של פצעים במקום אחד ספציפי, מגבירים את הסיכויים לחלות בסרטן הפה.
  •  השיניים התותבות, כאשר הן ממוקמות על החך, מכסות את בלוטות הטעם הנמצאות שם, ומשבשות את חוש הטעם.
  •  בלילה לפני השינה, צריך להוציא את השיניים התותבות מהפה. מוכרח להשרות אותן במים, כיוון שאם הן מתייבשות הן ישנו צורה וצבע! מומלץ להוסיף טבלית ניקוי למים. בנוסף, צריך להיזהר ולהשרות את השיניים במים פושרים או קרים. מים רותחים יעקמו אותן.
  •   יחד עם החשיבות הרבה שיש לניקוי השיניים התותבות, חשוב להיזהר: צחצוח נמרץ עלול לפגוע בהן! החומרים שבמשחות השיניים, או מברשת שיניים עם זיפים קשים מדי, עלולים לשרוט ולפגוע בציפוי הברק שעוטף את התותבות. לכן, העדיפו סבון נוזלי על פני משחת שיניים, ומברשת רכה.
  •  גם אם תחזקתם ושמרתם על התותבות שלכם לפי הספר, רופאי שיניים עדיין ממליצים על החלפתן כל שבע שנים. בגלל הסיבות שציינו לפני כן, ובגלל השינויים שמתרחשים באופן טבעי בלסתות שאין בהן שיניים, נוצרת עם הזמן אי התאמה בין הלסת לשיניים התותבות. בנוסף, ככל שעובר הזמן, כך פוחתת היכולת לתקן נזקים.

ומה לגבי השתלת שיניים?

על השתלת שיניים אנו מדברים בלי סוף. מעבר לעלות ולהתערבות הכירורגית, השתלת שיניים נשארת הפתרון המועדף על הרופאים ועל המטופלים (כאשר היא מבוצעת במרפאה אמינה ועל-ידי רופאים מנוסים, כמובן), כיוון שהוא הפתרון הכי קרוב לטבע. על יתרונות השתלת שיניים תוכלו לקרוא כאן.

אז מה יותר מתאים לך, השתלה או שיניים תותבות? לייעוץ חינם ללא התחייבות:

[pojo-form id="1485"]

מרפאת בינת השן

שיקום הפה הינה מלאכת אמנות לכל דבר.
התאמות של צבע, צורה וטקסטורה, הכרחיות לקבלת תוצאה מושלמת.

במרפאת השיניים בינת השן, אנו מתייחסים אל השינים שלך כאל יצירת אומנות, הן בדיוק הטכני והן בהתאמת צבעים וגוונים, על מנת כדי להגיע לתוצאה המדויקת וההרמונית ביותר לפנים שלך.

מאמרים אחרונים

מלאו את הפרטים

דילוג לתוכן