077-8047017

אבני נזר 18, בני ברק

077-8047077

יפו 216, ירושלים

איך תבחר רופא שיניים?

נאמר את זה חד וחלק: לא כל רופא שיניים יכול לבצע כל טיפול שיניים.

בדיוק כפי שיש טיפולים פשוטים, וטיפולים מורכבים יותר, כך גם קיימות רמות מומחיות אצל רופא השיניים. לא כל רופא קיבל את התעודות ואת המומחיות הנחוצה לכל טיפול.

איזה רופא שיניים לאיזה טיפול?

"אנו נתקלים לא מעט בסיבוכים של רופאי שיניים שמבצעים טיפולים כירורגיים", קובל ד"ר גוסטבו מואיגר מהמרכז הרפואי כרמל. "רוב האנשים אינם יודעים שטיפול כזה מצריך מומחיות, ושעדיף שהוא יבוצע על ידי רופא שיניים שהוא גם כירורג פה ולסת. כשם שלא הייתם עוברים ניתוח בטן אצל רופא המשפחה שלכם, כך גם לצורך טיפולים כירורגיים בפה צריך מומחה ולא רופא שיניים כללי". (מתוך אתר Ynet).

רופא שיניים כללי, הוא רופא שלמד רפואת שיניים אך לא התמחה והעמיק במומחיות כלשהי. רופא שיניים כללי אינו מסוגל לבצע טיפולי שיניים כגון השתלת שיניים או השתלת עצם, ואם הוא מציע לך תכנית שיקום הפה מורכבת, עדיף לבדוק את נושא המומחיות לעומק.

לעומת זאת, לרופא שיניים מומחה יש יכולת אבחון ומסוגלות לתכנן ולבצע טיפולים באיכות גבוהה יותר, ולכן הוא גם יכול לבצע טיפולי שיניים מורכבים והליכים כירורגיים. רופא שיניים מומחה המשיך את לימודיו למסלול התמחות במשך חמש שנים נוספות, ונבחן בבחינות מטעם משרד הבריאות. אם הוא עבר את הבחינות, הוא מקבל תואר מומחה ומספר רישיון מומחה.

איך בוחרים רופא שיניים?

1.      קבלו המלצות, ממשפחה, מחברים, ממטופלים מרוצים…

2.      חפשו את שם הרופא באינטרנט. תוכלו להתרשם מנוכחותו ברשת, אתר מקצועי, צוות, המלצות, כמו גם מהשתתפותו בפורומים מקצועיים, מכתבים שפורסמו בשמו וכדומה.

3.      האם רופא השיניים חבר בהסתדרות לרפואת שיניים?    ד"ר מיכאל רסובסקי, המנהל הרפואי ב"בינת השן", הינו חבר בבית דין מחוז ירושלים של ההסתדרות הישראלית לרפואת שיניים, ומוכר כמומחה בעל שם עולמי לשיקום הפה והלסת. כמוהו גם ד"ר יצחק גולדנברג, משקם על-גבי שתלים, ודיין בבתי הדין של ההסתדרות לרפואת שיניים.

4.      העדיפו מרפאת שיניים פרטית על תאגיד: רופא שיניים המועסק בתאגיד לא מחויב לקבל אחריות כלפי המטופלים, ובמקרה והתאגיד פושט רגל או נסגר במהלך הטיפול שלך – לא יהיה עם מי לדבר וממי לתבוע פיצויים.

5.      במרפאת השיניים: איך נראה חדר ההמתנה? האם המרפאה נראית אסתטית ונקייה? מקום מוזנח יכול להעיד על רשלנות גם בטיפול.

6.      בקשו לראות את הרישיון מומחה ואת התעודות הנושאות את שמו של רופא השיניים. תמיד, תמיד העדיפו מומחיות!

7.      כמה רופא השיניים משקיע בבדיקה הראשונית? האם הוא מעודכן בשיטות חדשניות ובציוד טכנולוגי מתקדם? באיזו מידה הוא יהיה זמין לשאלותיך לאחר או במשך הטיפול?

8.      התעמקו בתכנית הטיפול ואל תחששו לשאול שאלות ולבקש הסברים. רופא שיניים שלא יסכים להתעמק ולהעניק לך זמן, עלול להזניח גם את הטיפול עצמו, מורכב ככל שיהיה.

בחירת רופא שיניים חייבת להיעשות ברצינות רבה, ובאותה מידה, חשוב שהמטופל ירגיש נוחות וביטחון. המרפאה להשתלות שיניים "בינת השן" פותחת את דלתותיה עבורכם. לכל שאלה בנושא השתלת שיניים, צרו קשר ונענה בהקדם.

[pojo-form id="1485"]

מרפאת בינת השן

שיקום הפה הינה מלאכת אמנות לכל דבר.
התאמות של צבע, צורה וטקסטורה, הכרחיות לקבלת תוצאה מושלמת.

במרפאת השיניים בינת השן, אנו מתייחסים אל השינים שלך כאל יצירת אומנות, הן בדיוק הטכני והן בהתאמת צבעים וגוונים, על מנת כדי להגיע לתוצאה המדויקת וההרמונית ביותר לפנים שלך.

מאמרים אחרונים

מלאו את הפרטים

דילוג לתוכן