077-8047017

אבני נזר 18, בני ברק

077-8047077

יפו 216, ירושלים

הקשר בין נסיגת חניכיים להשתלת שיניים

במאמר קודם הסברנו מהי נסיגת חניכיים ומהן הסיבות המרכזיות לנסיגת חניכיים. הפעם, נבין מה קורה כאשר לא מטפלים בבעיה, ונציין מהן דרכי הטיפול האפשריות.

נסיגת חניכיים כאמור הוא תהליך בו החניכיים העוטפות את השיניים ומכסות את שורש השן ואת העצבים – נסוגות לאחור וחושפות אזורים שאמורים להיות מכוסים ומוגנים. ייתכן שהתופעה מעידה על מחלת חניכיים, או שהיא נגרמה בעקבות שינויים הורמונליים (אצל נשים), או פשוט בגלל צחצוח אלים ושימוש לא נכון במברשת, חוט דנטלי או אביזרי היגיינה אחרים.

כתוצאה מנסיגת חניכיים נגרמים כאבים ורגישות רבה, אך התעלמות והזנחת הבעיה עלולות לגרום לפגיעה חמורה ברקמת החניכיים ובעצם, עד כדי אובדן של השיניים. ומה עושים כאשר צריך למלא את מקומן של שיניים חסרות?

קראו כאן על השתלות שיניים

מחלות חניכיים – 70% מתוכן אחראיות לאבדן שיניים אצל מבוגרים.

דלקת מתחילה בנפיחות ואדמומיות באזור קצוות החניכיים, ואפילו דימום קל. התעלמות מהתסמינים האלו תגרור דלקת רצינית יותר, הדורשת טיפול מידי. העדר טיפול עלול לגרום לנסיגת חניכיים, אך גם לאבדן השיניים, וכתוצאה מכך – לצורך בהשתלת שיניים.

איך מונעים נסיגה, דלקת, וצורך בהשתלת שיניים?

לפני הכל, שומרים על היגיינה נכונה. צחצוח נכון ולא אגרסיבי עם מברשת רכה, שימוש תקין בחוט דנטאלי ובתכשירים, מעקב תקופתי ושיננית אחת לתקופה, וכדומה – הם הדרך הבסיסית והבטוחה ביותר לשמור על השיניים. לקריאה על שיטות לשמירה על היגיינה, לחצו כאן.

אחרי ההיגיינה, חשוב לא להתעלם מכאבים ושינויים. ברגע שאתם מבחינים בשינוי בצורת החניכיים המלווה בכאב, גשו מיד לרופא שיניים. כאמור, דלקת וסיבוכים אפשר למנוע בקלות כשמטפלים בשלב מוקדם.

איך מטפלים בנסיגת חניכיים?

למעשה, לא קיימת תרופה שמרפאה מנסיגת חניכיים. לכן הרופא ימליץ על שיטות שיבלמו את התפתחות הבעיה ואת ההחמרה במצב, החל בניקוי ו"קילוף" השן מכל האבנית שהצטברה ושימשה בית חם לחיידקים. בנוסף, רופא השיניים ייתן אנטיביוטיקה נגד בקטריות מזיקות.

במידה והמצב כבר חמור מדי וכבר אי אפשר לנקות, השיטה תהיה טיפול שיניים כירורגי לכיסוי השורש, באמצעות השתלת חניכיים. הטיפולים הכירורגיים בנסיגת חניכיים משתנים לפי הצורך הספציפי, ועליהם נפרט במאמר נוסף. בינתיים, זכרו להקפיד ולשמור על השיניים: הזנחה וטיפול לא נכון יגרמו לאבדן שן אחת או יותר, ובמקום טיפול "פשוט", אתם תזדקקו להשתלת שיניים. לא חבל?

מרפאת בינת השן

שיקום הפה הינה מלאכת אמנות לכל דבר.
התאמות של צבע, צורה וטקסטורה, הכרחיות לקבלת תוצאה מושלמת.

במרפאת השיניים בינת השן, אנו מתייחסים אל השינים שלך כאל יצירת אומנות, הן בדיוק הטכני והן בהתאמת צבעים וגוונים, על מנת כדי להגיע לתוצאה המדויקת וההרמונית ביותר לפנים שלך.

מאמרים אחרונים

מלאו את הפרטים

דילוג לתוכן