077-8047017

אבני נזר 18, בני ברק

077-8047077

יפו 216, ירושלים

מה מחיר השתלת שיניים בישראל? כמה עולה השתלת שיניים ומהם הסוגים השונים שצריך להכיר

אחד הטיפולים המשמעותיים ביותר בתחום רפואת השיניים, היא השתלת שיניים. טיפול זה נדרש כאשר יש צורך לעקור שן מסיבות שונות או כששן נופלת עקב תאונה, חבלה, פציעה או מסיבות אחרות. בכל אחד מהמקרים הנ"ל, יש צורך לפנות לרופא ולבצע טיפול השתלת שיניים

מעבר לעובדה שמדובר באחד הטיפולים המשמעותיים, אזי שמדובר גם בטיפול שעולה לא מעט כסף. במאמר זה אנחנו נציג מחירים של טיפולי השתלות שיניים מסוגים שונים. חשוב להדגיש, המחירים מוצגים כממוצע המקובל בשוק, כשבאופן טבעי ישנן מרפאות שיגבו יותר וישנן מרפאות שיגבו פחות. נסביר על כל טיפול ונציג את המחיר המקובל לשלם עליו. 

השתלת שיניים ממוחשבת

מדובר בשיטת השתלת שיניים מאוד יוקרתית המחייבת שימוש בציוד יקר ערך וידע נרחב. הטיפול נעשה באמצעות מחשב המאפשר לייצר מערכת שיניים חדשה באותו יום. תהליך ההשתלה עצמו כולל ארבעה שלבים: אבחון, הכנה, השתלה ושיקום. 

עלות – עבור שן אחת, מחיר ההשתלה יכולה להגיע לסכום של 2500 עד 5000 שקל. אם מדובר על מערכת שיניים שלמה, זה יכול להגיע לעשרות אלפי שקלים. 

השתלת שיניים ביום אחד

ישנן מרפאות המציעות אפשרות לבצע את תהליך ההשתלה כולו ביום אחד, זאת על מנת למנוע מהמטופל את הצורך לחזור שוב ושוב למרפאה לביצוע התהליך. כך גם חוסכים ממנו את החששות והפחדים שלפני, את הצורך לחזור על תהליך ההרדמה, וכן מונעים ממנו את הטרחה, הפסד יום עבודה וכל מה שכרוך בכך. 

עלות הטיפול – עלות השתלת שיניים ביום אחד עבור לסת אחת, נעה בין 50 ל-60 אלף שקל. 

השתלת שיניים בשיטת ALL ON 4

מדובר בשיטת טיפול שאיננה דורשת טיפולים מקדימים וניתן לבצע את השתלים והחיבורים הנדרשים ביום אחד בשיטה ייחודית. 

עלות הטיפול – טיפול מסוג זה נע בין מחירים של 45 אלף שקל ל-50 אלף שקל. 

השתלת שיניים בזאלית 

זו השתלת שיניים המיועדים למי שיש לו מחסור בעצם או שיש לו עצם לסת דקה ולכן הוא צריך טיפול השתלה מיוחד ולא רגיל. 

עלות הטיפול – מאחר ומדובר על טיפול השתלה מיוחד הרי שהמחיר שלו יהיה גבוה מטיפול רגיל. זה יגיע לסכומים של 70 עד 100 אלף שקל. 

שיקום שיניים מלא 

מדובר על טיפול שיקום של הלסתות והשיניים באופן מלא, בהתאם למקרה. הטיפול נמשך לאורך תקופה וכולל שלבים שונים בתוכו. 

עלות הטיפול – 50 עד 75 אלף שקל

השתלת עצם 

אחד מהשלבים של טיפול השתלת שיניים מתייחס להשתלת עצם, מתוך כוונה לאפשר לבצע את תהליך ההשתלה. ייתכן מאוד שיהיה צורך רק בהשתלת עצם באופן נקודתי. 

עלות הטיפול–  השתלת עצם מקומית רגילה יכולה לעלות בין 1000 ל-2500 שקל, לעומת זאת השתלת עצם עם ממברנה יכולה לנוע בין 1500 ל-3000 שקל. 

שתלים 

אח הגורמים שיכולים להשפיע על המחיר של טיפול השתלת שיניים, כפי שנוכל לראות גם בהמשך, הוא סוג השתל וכן המקום ממנו הוא מגיע. 

שתל ישראלי – שתל מקומי עולה בין 2500 ל-4500 שקל

שתל לא ישראלי – שתל זר עולה בין 2500 ל-5000 שקל. חשוב לציין שלפי התקן בישראל, מותר להשתמש בשתלים אמריקאים ואירופאים (מלבד שתלים ישראלים)

עלות מבנה על גבי שתלים – העלות של הקמת המבנה על גבי השתל נעה בין 700 ל-2000 שקל. 

כתרים על גבי שתלים – הקמת כתר על גבי שתל עולה בין 1,500 ל-3,000 שקל. 

הרמת סינוסים

אחד השלבים החשובים בטיפול של השתלת שיניים הוא הרמת סינוסים הנדרשת לצורך ביצוע התהליך. ישנם סוגים שונים של הרמת סינוס וכל אחד מהם גובה סכום שונה. 

עלות טיפול הרמת סינוסים – באופן כללי הטיפול יכול לנוע בין 5000 ל-15,000 שקל. 

הרמת סינוס סגורה – עלות הטיפול ינוע בין 2,500 ל-7,500 שקל. 

הרמת סינוס פתוחה – עלות הטיפול ינוע בין 7,500 ל-13,000 שקל. 

מה הם הגורמים שמשפיעים על עלות טיפול השתלת שיניים?

ישנם גורמים שונים שיכולים להשפיע על עלויות טיפול השתלת שיניים. לכן אנחנו לא רואים מחיר אחיד, לא בכל מרפאה וגם לא בכל סוג של טיפול. נציג כעת מספר גורמים שיכולים להשפיע על העלויות ונסביר אותן בקצרה. 

רופא ומרפאה – אחד הגורמים העיקריים בעלות טיפול השתלת שיניים הוא הרופא המבצע והמרפאה בה מבצעים את הטיפול. באופן טבעי, ככל שהרופא יותר מקצועי, מנוסה ועם מוניטין טוב, כך יש לו ביקוש רב יותר ולכן גם סביר להניח שהוא יגבה מחיר גבוה מרופאים אחרים. 

ביחס למרפאה, הרי שלציוד ולמכשור שיש במקום וכן למיקום שלה, ישנן השפעות על המחיר של הטיפול. 

מצבו של המטופל – הכוונה היא לא רק למצבו מבחינת בריאות השיניים, אלא באופן כללי. שכן אם יש סיבה רפואית שהטיפול יהיה מורכב יותר, אזי שהמטופל יידרש לשלם מחיר גבוה יותר. 

סוג השתלים – כמו שציינו, אם מדובר בשתל ישראלי או שתל בינלאומי, אז זה משפיע על העלות של הטיפול, אך גם לשאלה מאילו חומרים עשוי השתל יש השפעה על המחיר. 

אורך הטיפול – ככל שהטיפול נמשך זמן רב יותר, כך הרופא יוכל לגבות סכום משמעותי יותר. סביר להניח שהמחיר של הטיפול ייקבע מראש, אך ייתכן ויהיו לו תוספות אם יתברר שהוא נמשך מעבר למה שהרופא ציפה. 

אופי הטיפול – כל טיפול השתלת שיניים בנוי בצורה מסוימת, זאת על פי הצרכים של המטופל. יש לקחת בחשבון את סוג השתל, מבנה, כתר, מיקום וכדומה. כל אחד מהדברים הנ"ל ישפיעו על תוכנית הטיפול, משך הזמן שהיא תימשך והחומרים הנדרשים לשם כך. 

אחריות – מרפאת שיניים הגובה סכום גבוה עבור טיפול השתלת שיניים, תספק גם אחריות למטופל. לכן, הרבה פעמים ישתלם לפנות למרפאה שתגבה סכום משמעותי יותר, ולקבל טיפול עם אחריות. 

בהתאם לכל אלה, יחליט הרופא על תוכנית הטיפול מחד ומאידך על העלויות שלה. 

עזרים וגורמים נלווים – מאחר והרופא עובד עם גורמים שונים על ביצוע הטיפול, כולל מעבדות חיצוניות אזי שעליו לקחת בחשבון את העלויות שהן יגבו. זה ישפיע על הטיפול במובנים שונים. 

אחרי שהמטופל יגיע אל הרופא והוא יבחן את מצבו, אז יקבל המטופל תוכנית טיפול מלאה עם הצעת מחיר והסבר על כל צעד וצעד. המטרה היא שהמטופל ידע בדיוק מה הרופא עומד לבצע וכמה זה עולה לו. כמובן שאם יש לו השגות, שאלות או כל דבר אחר, עליו לציין זאת בפניו. המטופל יכול לבדוק האם הביטוחים שעומדים לרשותו, פרטיים או משלימים, יכולים לעזור לו במימון העלויות על מנת שיוכל לחסוך בהוצאות הטיפול. 

אם אתם מעוניינים לעבור טיפול השתלת שיניים ברמה הגבוהה ביותר, על ידי צוות מקצועי ומנוסה, זה הזמן לפנות אל בינת השן.

שם תוכלו ליהנות ממרפאה מאובזרת בציוד ובמכשירים המתקדמים ביותר וכן מצוות רופאים וצוות עזר מהטובים ביותר שפועלים בתחום. במרפאה אפשר ליהנות ממומחים ברפואת שיניים בכלל ובפרט ממומחים בתחום של השתלות שיניים בשיטות המתקדמות ביותר בשוק. ניתן לפנות אל צוות המרפאה ולקבל הצעת מחיר אטרקטיבית עבור טיפול השתלות על פי הצורך. 

 

מרפאת בינת השן

שיקום הפה הינה מלאכת אמנות לכל דבר.
התאמות של צבע, צורה וטקסטורה, הכרחיות לקבלת תוצאה מושלמת.

במרפאת השיניים בינת השן, אנו מתייחסים אל השינים שלך כאל יצירת אומנות, הן בדיוק הטכני והן בהתאמת צבעים וגוונים, על מנת כדי להגיע לתוצאה המדויקת וההרמונית ביותר לפנים שלך.

מאמרים אחרונים

מלאו את הפרטים

דילוג לתוכן